«Криміналістичне дослідження документів, призначених для посвідчення особи при перетині нею державного кордону України»

Завідувач сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Тальянчук Леся Сергіївна стала автором навчального посібника «Криміналістичне дослідження документів, призначених для посвідчення особи при перетині нею державного кордону України».

У посібнику охарактеризоване правове регулювання та загальний вигляд усіх бланків паспортних документів, призначених для посвідчення особи при перетині нею державного кордону України. Висвітлений порівняльний аналіз спеціальних засобів захисту в таких документах, методи та технічні засоби їх дослідження з метою встановлення ознак та способів підробки. Охарактеризовано етапи та суб’єкти огляду цих документів. Особлива увага приділена призначенню судових експертиз, різноманітним технічним засобам та їх можливостям.

Даний навчальний посібник призначений для використання працівниками Експертної служби МВС України, експертами Державної прикордонної служби України та інших підрозділів під час вивчення та технічного дослідження документів, а також для курсантів навчальних закладів системи МВС та Державної прикордонної служби України.