Екскурсія для студентів Національної академії внутрішніх справ

На клопотання завідувача Вінницького відділення навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національної академії внутрішніх справ 23.10.2019 року була проведена ознайомча екскурсія діяльності Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для студентів 2-го курсу за спеціальністю «Право».

Студентам було розказано про історію Вінницького НДЕКЦ МВC, за яким напрямкам спеціалізується установа в порядку проведення експертиз та в подальшому було продемонстровано роботу профільних лабораторій.

У відділі криміналістичних видів досліджень студентам була показана робота сектору дактилоскопічних видів досліджень та обліків, в ході якої їм було продемонстровано роботу програмного комплексу АДІС «ДАКТО 2000» та виявлення слідів рук на поверхні паперу.

Судові експерти сектору дослідження зброї продемонстрували інформаційно-довідкову колекцію вогнепальної та холодної зброї, роботу автоматизованої балістичної ідентифікаційної системи «BalScan», а також роз’яснено криміналістичні вимоги щодо належності предметів до категорії холодної зброї.

Під час екскурсії у лабораторії дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів студентам окреслено всі можливості роботи даної лабораторії щодо дослідження як наркотичних засобів, що вилучаються на території області, так і паливно-мастильних, лакофарбних речовин, слідів пороху та методи їх дослідження.

Також, студентам під час екскурсії була висвітлена робота судових експертів одорологічної лабораторії. Під час якої відбулася демонстрація роботи собак-детекторів з ідентифікації запаху людини.