Проведено семінар-нараду на тему «Актуальні проблеми та розвиток судової психологічної експертизи».

31 травня 2018 року на базі Вінницького НДЕКЦ МВС України було проведено семінар-нараду з працівниками регіональних підрозділів Експертної служби МВС України на тему «Актуальні проблеми та розвиток судової психологічної експертизи». В даному заході також прийняли участь спеціалісти в галузі психіатрії, наркології, лінгвістики та юриспруденції, а саме заступник головного лікаря з медичної частини Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка Муц О.М., лікар медичний психолог Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія» Потьомкіна А.О., завідувач кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології філологічного факультету Донецького національного університету ім. Василя Стуса Загнітко А.П., начальник відділу прокуратури Вінницької області Гупяк С.Л.

На початку семінару директор Вінницького НДЕКЦ МВС України Лайтер М.П. та завідувач лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС України Степанець Д.С. наголосили на важливості розвитку судової психологічної експертизи в Експертній службі МВС України.

В рамках даного заходу розглядались питання меж компетенції судового експерта при проведенні комплексних експертиз, обговорювалися особливості призначення та проведення експертизи моральної шкоди. Учасниками семінару також була приділена увага обговоренню правових та психологічних аспектів судової психологічної експертизи у справах стосовно фізіологічного афекту та особливостей комунікативної взаємодії учасників слідчих дій із застосуванням відеозапису.

Під час даного засідання було прийнято рішення щодо співпраці міжвідомчих спеціалістів для розробки спільних науково-дослідних робіт та при проведенні комплексних судово-психологічних експертиз.

За результатами роботи учасники заходу отримали сертифікати про участь у семінарі-нараді фахівців Експертної служби МВС України.