Проведення занять з інспекторами-криміналіста Головного управління національної поліції у Вінницькій області

В рамках співпраці Вінницького НДЕКЦ МВС України і Головного управління національної поліції у Вінницькій області, з метою покращення рівня професійної майстерності та підвищення кваліфікації інспекторів-криміналістів 02.08.2017 року були проведені навчання на базі Вінницького НДЕКЦ МВС України.

Фахівцями сектору дактилоскопічних видів досліджень та обліків були проведені практичні заняття за напрямком вилучення слідів дактилоскопічного походження, правил дактилоскопіювання живих осіб та трупів. Також вказані на типові недоліки при вилучені слів рук та під час їх опису. 

За напрямком вилучення слів трасологічного походження окрема увага була приділена вилученню слідів взуття їх фіксації, а також вилучення замикаючих пристроїв. Вказані на недоліки під час фіксування слідів взуття на огляді місця події.  

Під час проведення занять інспекторам-криміналістам додатково продемонстровано правила вилучення слідів взуття за допомогою гіпсу.

Фахівці сектору дослідження зброї розповіли про заходи безпеки при поводжені з вогнепальною зброєю та бойовими припасами, правилами вилучення та пакування їх під час огляду місця події.

Судовими експертами відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів   показана лабораторія дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Були роз’яснено вимоги пакування шприців з голками, а також правила вилучення інших наркотичних засобів.

На прохання інспекторів-криміналістів було розглянуто питання вилучення речових доказів за фактами пожеж та вибухів. Судовим експертом-вибухотехніком вказані на особливості огляду та вилучення слідової інформації, а також її пакування на місцях пожеж та вибухів.