Вінницькі одорологи розкрили злочин на Закарпатті

На теперішній час в Україні працює три лабораторії по ідентифікації запахових слідів (далі по тексту Одорологічні лабораторії),  в Вінницькій, Житомирській та Миколаївській області в складі Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного Центру.

Вінницька одорологічна лабораторія в складі Вінницького НДЕКЦ МВС України функціонує з 2000 року і являється навчальною базою для експертів, які проходять стажування або навчання по даному напрямку. За період своєї роботи експертами виконано велику кількість експертиз, серед яких резонансні злочини та вбивства, по яким встановлено особи та притягнено до відповідальності. Один із таких прикладів наведений далі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 15 лютого 2017 року близько 22 години невстановлена особа чоловічої статі, діючи з прямим умислом – усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його наслідки та бажаючи їх настання, знаходячись на безпечній відстані, здійснила постріл із ручного протитанкового гранатомета «РПГ 22» типу «Муха» реактивною протитанковою гранатою у сторону даху будинку за адресою м. Ужгород, вул. Козацька, 135, від детонації відбувся вибух та загорання будівлі, в наслідок чого протиправними діями власнику будинку гр. Вербі Олександру Валерійовичу було спричинено матеріальної шкоди.

В ході огляду місця події неподалік біля сусідського будинку було виявлено та вилучено тубус РПГ-22, з якого вилучено запахові сліди, а саме: з металевої заглушки, з частини спускового гачка та з прицільної планки.

Для проведення порівняльної ідентифікації було надано зразки крові, вилучені у осіб, що перевіряються, а саме: гр. Шмагельського Віктора Генадійовича, гр. Орловського Степана Петровича та гр. Мавсісяна Самвела Ашотовича.

В ході ідентифікації, при порівнянні даних зразків запаху, відібраних з крові, зі зразками запаху, вилученими при огляді місця події, було встановлено, що зразок запаху, відібраний з крові у гр. Мавсісяна С.А., має спільне джерело походження зі зразком запаху, вилученим з поверхні частини спускового гачка тубуса РПГ-22.