Ознайомча екскурсія з студентами Донецького національного університету імені Василя Стуса

 

23 березня 2017 року на базі Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було проведено ознайомчу екскурсію та лекційні бесіди зі студентами Донецького національного університету імені Василя Стуса. 

Студентам розповіли про актуальні методи дослідження слідів злочину, ознайомлення з історією створення криміналістичної служби, ознайомлення з роботою судових експертів Вінницького НДЕКЦ, а саме: відділу кримiналiстичних видів досліджень, відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів, відділу біологічних досліджень, сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень; ознайомлення із методами та способами виявлення, фіксації, вилучення та дослідження речових доказів за кримінальними правопорушеннями тощо. 

 

Під час проведення лекції-бесіди студентам було продемонстровано інфомаційно-довідкову колекцію вогнепальної та холодної зброї, а також роз’яснені правові аспекти володіння, зберігання зброї бойових припасів, наслідки необережного поводження з ними.

Представлені для огляду інформаційно-довідкові колекції підроблених грошових знаків, бланків документів та цінних паперів, які знаходяться в секторі технічних досліджень документів та почерку.

Під час відвідування лабораторії дослідження наркотичних засобів, правознавцям були продемонстровані досліджувані зразки наркотичних засобів, доведена інформація щодо сутності такого зла, як наркоманія, її наслідки та відсутність перспектив на подальше повноцінне життя.

Під час відвідування відділу біологічних видів досліджень було продемонстровано техніку, за допомогою якої виділяється ДНК людини та роз’яснено принципи біологічних видів досліджень.