Ознайомча екскурсія з студентами Донецького національного університету імені Василя Стуса

02 грудня 2016 року на базі Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було проведено ознайомчу екскурсію та лекційні бесіди зі студентами Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Мета проведення: профілактика та недопущення правопорушень серед молоді; ознайомлення з історією створення криміналістичної служби на теренах Вінниччини; ознайомлення з роботою судових експертів Вінницького НДЕКЦ, а саме: відділу кримiналiстичних видів досліджень, відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів, відділу біологічних досліджень, сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень; ознайомлення із методами та способами виявлення, фіксації, вилучення та дослідження речових доказів за кримінальними правопорушеннями тощо.

В ході проведення лекції-бесіди студентам було продемонстровано інфомаційно-довідкову колекцію вогнепальної та холодної зброї, а також роз’яснені правові аспекти володіння, зберігання зброї бойових припасів, наслідки необережного поводження з ними.

Представлені для огляду інформаційно-довідкові колекції підроблених грошових знаків, бланків документів та цінних паперів, які знаходяться в секторі технічних досліджень документів та почерку.

Під час відвідування лабораторії дослідження матеріалів, речовин та виробів правознавцям були продемонстровані досліджувані зразки наркотичних засобів, доведена інформація щодо сутності такого зла, як наркоманія, її наслідки та відсутність перспектив на подальше повноцінне життя.

Під час відвідування відділу біологічних видів досліджень було продемонстровано техніку, за допомогою якої виділяється ДНК людини та роз’яснено принципи біологічних видів досліджень.